Materiál chirurgická ocel: výhody, péče o šperky

Každá z nás si určitě někdy pořídila (nebo dostala darem) svůj vysněný šperk. Pokud se nejednalo o zlato či stříbro, je váš šperk s největší pravděpodobností z chirurgické oceli, která se stává čím dál více oblíbenou a dokáže perfektně podtrhnout vaši osobnost i jakýkoliv oděv. Proč tomu tak je? Jaké jsou benefity tohoto materiálu a co dělat, aby vám šperky vydržely krásné po řadu let i při častém nošení?
 
Jistě jste si už všimli, že na našem e-shopu naleznete šperky především z chirurgické oceli 316L, což je ocel vysoké kvality. Tento materiál vám nabízíme zejména proto, že je velmi odolný, tvrdý, hypoalergenní, neoxiduje, nemění barvu a není třeba šperkům věnovat zvýšenou péči. I přesto vám přinášíme pár tipů, jak se o náhrdelníky, náušnice, prsteny nebo náramky z chirurgické oceli starat.
 
 

Jak čistit ocelové šperky?

 
O každý materiál je vhodné alespoň základně pečovat. V případě chirurgické oceli vám stačí několik jemných hadříků a saponát. Smíchejte teplou vodu a trochu saponátu, první hadřík namočte, vyždímejte a šperk jím opatrně očistěte. Jakmile je prsten, náušnice, náhrdelník nebo náramek bez viditelných stop znečištění, použijte druhý hadřík, který už jen namočíte v teplé vodě a šperk omyjete od saponátu. Nakonec je na řadě osušení zbylé vody a máte hotovo! Zvýšenou pozornost věnujte šperku, který zdobí vlepené kamínky. Použijte co nejméně vody a přípravku na očištění, abyste předešli odpadnutí kamínku.
 

Kdy šperk raději odložit?

 
Chystáte se pracovat na zahradě, sportovat, nebo hrozí, že by snad vaše šperky mohly být vystaveny většímu množství vody, či dokonce chemikáliím? Potom je raději odložte (především již zmíněné šperky s kameny). I přesto, že je chirurgická ocel velmi odolná, může se i tak mechanicky poničit, a to jistě nechcete.
 
 

Skladování

 
K předešlé otázce se váže i téma skladování vašeho klenotu. Kam s ním, když se jím zrovna nechcete pyšnit? Ideální variantou je uschovat jej ve šperkovnici nebo dárkové krabičce, kterou najdete v naší nabídce. Předejte tak riziku poškrábání jednoho kusu o druhý.
 
Věříme, že nyní už víte, jak se o své ocelové šperky správně postarat. Ony se vám odvděčí dlouholetou krásou a leskem a budou vám dělat společnost při vašich životních událostech. Pokud ještě nemáte svůj oblíbený kousek, podívejte se do naší nabídky, kde najdete velký výběr prstenů, náhrdelníků, náušnic, náramků a přívěsků. A pokud byste ráda něco speciálního, nabízíme i možnost personalizovaných šperků.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz