Jak změřit velikost náramku

Plánujete sobě, kamarádce, mamince, tatínkovi nebo přítelkyni či příteli koupit náramek, ale nejste si jistý/á, jak správně změřit velikost, aby perfektně padnul? Nemusíte už dál přemýšlet, protože my vám v následujícím článku poradíme! Nebojte se, je to naprosto jednoduché a měření máte hotové za minutku.

Co k tomu budete potřebovat? Krejčovský metr, provázek nebo proužek papíru. Vždy měřte to zápěstí, na kterém budete vy nebo obdarovaný náramek nosit. Tloušťka zápěstí levé a pravé ruky se totiž může mírně lišit.

Metr, provázek nebo proužek oviňte kolem zápěstí a zapište si dané centimetry. Pokud měříte právě provázkem nebo papírem, poznačte si tužkou místo, kde se měřící pomůcka spojí a poté si vzdálenost změřte pravítkem (pokud není číslo celé, zaokrouhlujte vždy nahoru).

 

 

V případě, že by vám vyhovoval náramek přesně na zápěstí, případně i těsnější, zvolte naměřený průměr. Jestliže byste raději volnější, je vhodné k výslednému číslu v centimetrech přidat 0,5 - 2 cm, podle toho, jak volný náramek chcete, je ovšem brát v úvahu, aby vám z ruky nesklouzl, když by byl příliš volný.

Pokud kupujete náramek jako tajné překvapení, je jasné, že pravděpodobně nebudete moct dotyčnému obvod zápěstí změřit. Jsou dvě možnosti, jak tento zádrhel vyřešit. Můžete tajně přeměřit metrem či pravítkem dotyčnému jiný náramek, který už vlastní. Nebo se řídit všeobecným doporučením, které udává, že standardní délka náramku pro ženy je 16 cm a pro může 20 cm.

Veškerý výběr náramku a ostatních šperků najdete seřazený podle příslušných kategorií na aluria.cz

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz